Add a fresh pop of colour and texture to your space with the Malini Stello Green Throw. Crafted from a soft poly-cotton blend, this 130x170cm throw features a tactile finish that brings warmth and comfort to sofas and beds. Machine washable for easy care, itās a stylish and practical accent for contemporary interiors.
š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Stello Throw - Green
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stello Throw - Green
Stello Throw - Green
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |
$23.81
Original: $68.02
-65%Stello Throw - Greenā
$68.02
$23.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |












