Add a refined layer of luxury to your bedroom with the Malini Hendersen Taupe King Quilt. Featuring an elegant brick-stitched design, this generously sized 240x260cm quilt brings warmth, texture and understated glamour to your space. Finished in a timeless taupe tone, itās the perfect statement piece for a polished, inviting bedroom.
š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Hendersen King Quilt - Taupe
| CollectionĀ | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 240 cm x (W) 260 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 45 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Hendersen King Quilt - Taupe
Hendersen King Quilt - Taupe
| CollectionĀ | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 240 cm x (W) 260 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 45 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$136.06
Hendersen King Quilt - Taupeā
$136.06
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| CollectionĀ | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 240 cm x (W) 260 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 45 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |











