Add texture and warmth to your home with the Malini Haven Natural Throw. Featuring a subtle triangle design and crafted from a recycled cotton blend, this 130x180cm throw brings relaxed style to sofas and beds. Machine washable for easy care, itās a practical yet stylish addition to neutral interiors.
š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Haven Throw - Natural
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Cotton and Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Haven Throw - Natural
Haven Throw - Natural
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Cotton and Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
$27.20
Haven Throw - Naturalā
$27.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| CollectionĀ | Malini |
| Material | Cotton and Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |











